Najlepsze polskie fintechy. Znamy zwycięzców #Warsaw booster’18

Data publikacji: 24 października 2018
Autor publikacji: Rafał Tomaszewski
Oryginalne miejsce publikacji: fintek.pl


W miniony piątek odbyła się gala finałowa miejskiego programu akceleracyjnego #WARSAW booster’18. W trakcie wydarzenia wyłoniono 6 najlepszych fintechów, które podzieliły się nagrodą o łącznej wartości 100 tys. złotych.

Konkurs podzielono na dwie grupy – „pre-seed” i „seed”, czyli grupę początkującą i zaawansowaną. Zdobywcą pierwszego miejsca w kategorii „pre-seed” został startup Cashy, natomiast w grupie seed triumfowała firma BillTech. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody w wysokości 25 tys. zł. Redakcja Fintek.pl była patronem medialnym wydarzenia.

Wyłoniono najlepsze startupy fintechowe w Polsce. Cashy i BillTech

Cashy to twórca systemu, który umożliwia zarabianie w oparciu o mechanizm skonta. Przedstawiciele startupu zapewniali, że dzięki Cashy odbiorca może zarobić nawet 10 razy więcej niż na lokacie. Natomiast BillTech to aplikacja do płacenia rachunków z możliwością szybkiej zmiany dostawcy. Dzięki aplikacji użytkownik może zebrać wszystkie rachunki w jednym miejscu i zapłacić je jednym kliknięciem lub w pełni zautomatyzować proces płatności.

Druga nagroda w kategorii „pre-seed” trafiła do GameHR, który stworzył zautomatyzowaną platformę w modelu abonamentowym, opartą o autorskie gry rekrutacyjne. Trzecie miejsce zajął projekt Aimly, wspierający walkę ze złymi nawykami. Przykładowy użytkownik aplikacji może np. zadeklarować chęć walki z paleniem papierosów oraz określić, na co mógłby przeznaczyć zaoszczędzone w ten sposób pieniądze. Aplikacja dba o utrzymanie go w postanowieniu i o to, aby odpowiednie sumy trafiały do skarbonki.

Jeżeli chodzi o grupę „seed”, to drugie miejsce zajął start-up Zweryfikujfirmę.pl, który zajmuje się automatyczną analizą danych finansowych z Jednolitych Plików Kontrolnych. Narzędzie może być wykorzystane przy ocenie potencjalnych lub bieżących klientów instytucji finansowych, kontrahentów oraz podczas wydawania certyfikatów dla przedsiębiorców chcących uwiarygodnić się w oczach partnerów biznesowych. Trzecie miejsce z kolei wywalczył projekt Rentier, wykorzystujący automatyzację w procesie podejmowania decyzji o zakupie nieruchomości na wynajem.

#Warsaw booster’18 to nie tylko nagrody finansowe

Zwycięzcy każdej kategorii otrzymali 25 tys. złotych, zdobywcy drugiego miejsca 15 tys. zł, a startupy, które zajęły miejsce na najniższym stopniu podium zostały wsparte kwotą 10 tys. PLN. Może same nagrody pieniężne nie rzucają na kolana, ale twórcy #WARSAW booster’18 zapewniają, że oprócz nagród finansowych uczestnicy mieli szansę wyskalować swój projekt pod okiem ekspertów i liderów rynkowych. Co więcej startupy mogły nawiązać współpracę z szerokim gronem partnerów biznesowych, pozyskać inwestora, czy rozszerzyć swoją sieć kontaktów.

O nagrody zawalczyło 22 finalistów. Do finału w grupie „pre-seed” zakwalifikowały się firmy: Bestrento, Insbid, JoyWork, GameHR, Spidersbuild, Zettagene, Aimly, Cashy, Ubix, MyPocket oraz TuPrawnik.pl. Z kolei o zwycięstwo w grupie seed starały się: BillTech, bNesis, CapitalLab, FinSafe, Rentier, Scanye, TensortFlight, VivaDrive, xchanger, metis.finance oraz ZweryfikujFirmę.pl.

Do programu zgłosiło się łącznie 70 projektów z branży fintech i insurtech. Start-upy miały okazję zweryfikowania pomysłów na biznes pod okiem partnerów programu, wśród których znalazły się takie firmy jak: J.P.Morgan, Nationale Nederlanden, Citi Handlowy, BGŻ BNP Paribas, Google Developers, Microsoft, czy Vivus.pl. Patronat nad programem objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Giełda Papierów Wartościowych. Organizatorem programu finansowanego przez m.st. Warszawa jest Youth Business Poland.