Google Launchpad Start był dla nas prawdziwą trampoliną

Data publikacji: 27 września 2017
Autor publikacji: Zofia Murgrabia
Oryginalne miejsce publikacji: polska.googleblog.com


Na początku 2017 roku Jędrzej i Bartosz postanowili rzucić pracę w korporacji i zacząć własny biznes. Dosłownie w ciągu dwóch tygodni udało się im skompletować zespół, któremu przyświecał jeden cel: automatyzacja tego, co od zawsze powinno być automatyczne ― opłacanie rachunków na czas. Po miesiącu telefonów, rozmów z ludźmi, korporacjami i bankami cały zespół postanowił zbudować pierwszy prototypowy produkt. A to wszystko w jednym salonie mieszkania na warszawskim Ursynowie. I tak w niespełna kilka miesięcy powstał BillTech. BillTech to platforma, która agreguje e-faktury i papierowe rachunki oraz pozwala na szybkie i proste opłacanie ich przez aplikację internetową.

Konrad, Michał, Bartek i Jędrzej podczas pierwszej edycji Launchpad Start w Campus Warsaw

W kwietniu tego roku zespół BillTech wziął udział w pierwszej edycji programu Google Launchpad Start odbywającym się w siedzibie Campus Warsaw. Jest to tygodniowy intensywny program szkoleniowy dla startupów na wczesnym etapie działalności. W trakcie trwania programu ponad 40 mentorów pracuje bezpośrednio z wybranymi spółkami i skupia się na następujących kluczowych obszarach tematycznych: strategii produktu, rozwoju biznesu, interfejsie i interakcjach z użytkownikiem, technologii, marketingu i umiejętnościach prezentacyjnych.

― Launchpad Start był dla nas prawdziwą trampoliną. W poniedziałek rozpoczęliśmy od stworzenia wizji naszego projektu, a już w piątek wyszliśmy z gotowym planem działania w wielu obszarach. Spotkaliśmy ponad 40 doświadczonych mentorów i świetne zespoły z całej Europy. A to wszystko tylko w ciągu 5 dni! ― opowiada Jędrzej Małolepszy, współzałożyciel firmy.

BillTech ma niespełna pół roku. W tym czasie zespół zdążył przejść przez akcelerator fintechowy i znalazł się w finałowych fazach konferencji technologicznych i konkursów startupowych. Firma prężnie się rozwija, zamyka pierwsze partnerstwa biznesowe z dostawcami, rozpoczyna współpracę z instytucjami finansowymi, które są zainteresowane jej produktem i jako następny krok postawiła sobie za cel zebranie pierwszej rundy finansowania.

Teraz kolejne startupy mogą skorzystać z możliwości, jakie daje Launchpad Start. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać się do programu poprzez formularz na naszej stronie tylko do 1 października. Kolejna edycja programu rozpocznie się w Campus Warsaw już 27 listopada. Zaprosimy do niej 10 startupów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Przypominamy też, że trwa nabór do programu Launchpad Accelerator, przeznaczonego dla startupów na późniejszym etapie rozwoju (skalowania globalnego). Termin zgłoszeń również upływa 1 października.

Zachęcamy do aplikowania!