Cześć wszystkim! Witamy Was serdecznie na naszym nowym blogu. Od dziś będziemy tu regularnie pisać o tym co dzieje się w BillTech, będziemy Wam uchylać rąbka tajemnicy nad czym pracujemy i dokąd zmierzamy. Będziemy publikować wpisy na temat nowych funkcjonalności i pytać Was o zdanie. Zamierzamy też od czasu do czasu pisać ogólnie o zarządzaniu finansami osobistymi. Posty z tego bloga będziemy również publikować na mediach społecznościowych, dlatego śmiało lajkujcie i followujcie, aby zawsze być na bieżąco.

Ostatnie miesiące

Właśnie minął przeszło miesiąc odkąd opublikowaliśmy pierwszą wersję BillTech. Od tego czasu wiele się zmieniło, zarówno po stronie produktu jak i samego biznesu. Zacznijmy od podsumowania najważniejszych rzeczy z ostatnich miesięcy.

Google Launchpad – przygotowanie do startu

Kilkumiesięczna praca nad koncepcją i produktem zaowocowała w kwietniu przede wszystkim dwoma akceleratorami, których mamy zaszczyt być częścią. Pierwszy z nich to program Google Launchpad Start, w ramach którego mieliśmy okazję przez tydzień pracować nad kształtem platformy z 50 mentorami i autorytetami ze świata biznesu i technologii. Był to bardzo intensywny czas, w którym wyklarowały się nam ścieżki rozwoju, model biznesowy oraz strategia wzrostu. Launchpad to również dla nas wspaniała społeczność, która do teraz nas wspiera na każdym roku. Tutaj moment pracy z Bartkiem Balewskim, Konrad tłumaczył jak ma wyglądać proces płatności:

Huge Thing – budujemy coś wielkiego

W czerwcu, po długiej rekrutacji, dołączyliśmy do zespołu HugeThing, w którym będziemy do końca września intensywnie pracować nad rozwojem platformy. HugeThing to program akceleracyjny współorganizowany przez Speed Up Ventures, Alior Bank i PFR. To nie tylko wsparcie od największych autorytetów biznesowych w Polsce, ale także pierwsze wsparcie finansowe (200 tys. PLN) oraz nowe miejsce pracy – od 5 czerwca pracujemy w Brain Embassy, pierwszej i najlepszej przestrzeni co-creating w Polsce. Tylko spójrzcie jak to wygląda:

W ramach Huge Thing pracujemy z Alior Bankiem, który pozwala nam lepiej zrozumieć finansowe potrzeby, obawy i nawyki Polaków. To nieoceniona wartość i wiedza, którą ciężko uzyskać “od ręki”.

Konferencje i wydarzenia

W maju i czerwcu mieliśmy też okazję zaprezentować naszą koncepcję na kilku konferencjach i wydarzeniach związanych z sektorem technologii. Odwiedziliśmy między innymi gdański InfoShare i londyński Polish Tech Day. Poniżej nagranie z naszej prezentacji.

BillTech istnieje dzięki Wam

Najbardziej jednak jesteśmy podekscytowani tym, że coraz więcej osób dołącza do BillTech i opłaca swoje rachunki z nami. Każdego dnia rozmawiamy z Wami i jesteśmy niezmiernie szczęśliwi jak dzielicie się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami na nowe funkcjonalności. Wszystko skrupulatnie zapisujemy i bierzemy pod uwagę wszystkie propozycje. Piszcie do nas zawsze śmiało na [email protected], na Facebooku, Intercomie czy poprzez formularz kontaktowy – jesteśmy tam gdzie dla Was najwygodniej.

Po co ten blog?

Stworzyliśmy ten blog, bo wiemy, że jesteśmy dopiero na początku drogi i przed nami jeszcze wiele do zrobienia. Dzięki Waszej pomocy, chcemy na bieżąco dodawać nowe funkcjonalności i rozbudowywać platformę, tak aby była dla Was najbardziej przydatna i wygodna w obsłudze. Naszym celem jest budować ją razem z Wami i dla Was. Do usłyszenia niedługo!