Od teraz rachunki opłacisz za pomocą aplikacji mPay

Data publikacji: 27 czerwca 2023
Oryginalne miejsce publikacji: mpay.pl


mPay wprowadza kolejne zmiany. Od teraz rachunki opłacisz za pomocą aplikacji wygodniej niż z konta bankowego

W ostatnich dniach mPay S.A. wprowadził kilka nowości, w tym usługę, dzięki której użytkownicy mogą szybko opłacić rachunki z poziomu aplikacji. W jednym miejscu sprawdzą też aktualne informacje o opłatach z systemu bilingowego różnych dostawców i zapłacą za wszystkie lub wybrane faktury.

fot. materiały mPay

Funkcjonalność oparta jest o rozwiązanie firmy BillTech, które łączy usługodawców z bankami
i aplikacjami pokrywając ponad 95% rynku usług w Polsce. Firma współpracuje z największymi instytucjami finansowymi i technologicznymi oraz posiada certyfikat ISO/IEC 27001 gwarantujący bezpieczeństwo danych w organizacji.

Płatności za prąd, gaz, czynsz, Internet czy telefon będą teraz jeszcze prostsze i wygodniejsze. W systemie mPay dostępne są zarówno opłaty bieżące, jak i historyczne, mające powiązanie z konkretnym subkontem. Klient otrzymuje powiadomienia o nowych rachunkach w aplikacji
i może zdecydować, kiedy i jakimi środkami je zapłaci. Może wybrać jeden lub kilka rachunków, niedługo będzie również możliwe zaplanowanie płatności automatycznej. Dzięki usłudze mPay nie trzeba już więc wpisywać dodatkowych informacji, tracić czasu na ich przepisywanie lub ryzykować popełnieniem błędu na jednym z etapów płatności. 

Usługa „Opłacaj Rachunki” dostępna jest w mPay w zakładce „Moje Finanse”. Po wybraniu kafelka użytkownik zostanie przeprowadzony przez krótki samouczek. W dalszej kolejności należy wybrać dostawcę usługi (np. T-Mobile, Netia, itp.), gdzie nastąpi przekierowanie na ekran logowania i połączenie z kontem wybranego dostawcy. Czynność należy powtórzyć dla każdego z nich, natomiast logowanie jest jednorazowe. Od tego momentu nie trzeba już wychodzić poza aplikację, aby opłacać rachunki.

To rozwiązanie stanowi odpowiedź na potrzeby finansowe Polaków, gwarantuje oszczędność czasu i zmniejsza prawdopodobieństwo niedotrzymywania terminów płatności. Pozwala też lepiej zarządzać budżetem domowym.